نکات نوشیدن آب در خانم های باردار

یکشنبه 25 مهر 1395 07:43 ب.ظ

 

نکات نوشیدن آب در خانم های باردار

 • نکات نوشیدن آب در خانم های باردار

  نکات نوشیدن آب در خانم های باردار

  نکات نوشیدن آب در خانم های باردار 

  خانم های باردار باید توجه داشته باشند که تغذیه آن ها دارای اهمیت ویژه ای است و برای همین منظور باید روی همه مواد غذایی و نوشیدنی هایی که استفاده می کنند دقت داشته باشند. 

  در دوران بارداری، به اندازه دو نفر آب بنوشید

  آیا می‌دانید که در دوران بارداری آب بدن یک زن تا هفت لیتر افزایش می‌یابد.پس در هنگام بارداری به جای به اندازه دو نفر غذا خوردن، به اندازه دو نفر آب بنوشید.

  چه آبی بنوشید؟

  آبی بنوشید که حاوی مواد معدنی کم (کمتر از پانصد میلی گرم در لیتر)، بدون نیترات یا حداقل با نیترات بسیار پایین باشد.بهتر است آب‌ ساده بنوشید چرا که آب‌های گازدار کمی نفاخ هستند، البته این انتخاب کاملا سلیقه‌ای است.

  چرا نوشیدن آب به این اندازه اهمیت دارد؟

  زنان باردار نیاز ویژه‌ای به کلسیم، منیزیم دارند. یک زن باردار یا شیرده، به طور متوسط به دویست میلی‌گرم کلسیم و چهارصد و هشتاد میلی‌گرم منیزم در هر روز نیاز دارد.به طور کلی برنامه غذایی مناسب این نیازها را تامین می‌کنند اما گاهی نیز توصیه می‌شود که آب‌های غنی از این نمک‌های معدنی را مصرف کنیم.

  اگر نوشیدن آب ساده برای شما دشوار است از دم‌نوش ها، چای‌ها و … – که آب مورد نیاز بدنتان را تامین می‌کنند- غافل نشوید.

  چه موقع آب بنوشید؟

  اگر زیاد تشنه نمی‌شوید حتی هنگامی که احساس نیاز نمی‌کنید – قبل از اینکه دچار کم‌آبی بدن شوید – آب بنوشید.یک بطری آب به همراه داشته باشید.اگر ترجیح می‌دهید مستقیما با بطری آب بنوشید، مطمئن شوید به غیر از شما کسی از آن بطری آب ننوشیده باشد و در آن برای مدت طولانی (بیش از دو روز) باز نمانده باشد.

  چه مقدار آب بنوشید؟

  به عنوان مثال هر یک ساعت، یک لیوان آب بنوشید. حداقل یک و نیم لیتر در روز آب برای یک زن باردار ضروری است.این میزان در صورت گرم بودن هوا افزایش می‌یابد.

  پرسشنامه: مادران در مورد نیاز بدن‌شان به آب چه می‌دانند؟

  درمورد آب اطلاعات و باورهای مختلفی در دست است، به کمک این پرسشنامه کوتاه می‌توانید از درستی یا نادرستی برخی از آن‌ها در مورد زنان باردار اطلاع پیدا کنید.

  سوال 1

  در دوران بارداری، آب مورد نیاز جنین از بدن مادر تهیه می‌شود.

  درست □

  غلط □

  پاسخ: درست

  در دوران بارداری، مادر آب مورد نیاز فرزند آینده‌اش را تامین می‌کند.

  از طریق جفت و ناف است که این آب به سیستم گردش خون جنین منتقل می‌شود.

  میزان تبادل آب بین بدن مادر و جنین قابل توجه است: تقریبا چهارصد و شصت میلی لیتر در دقیقه.

  سوال 2

  بدن یک خانم باردار به آبی بیشتر از حالت عادی نیاز دارد.

  درست □

  غلط □

  پاسخ: درست

   زنان باید در دوران بارداری بیشتر آب بنوشند.

  به علاوه خود بارداری نیز به طور طبیعی، شرایط مناسب را نیز رقم می‌زند: به طور مثال اگر مادر بیش از حد نیازش آب بنوشد، به طور طبیعی به کمک نوعی سازگاری بیولوژیکی، او کمتر احساس تشنگی خواهد داشت.

  نتیجه: مادران آینده معمولا متناسب با نیاز بدنشان بیشتر تشنه می‌شوند.

  به منظور تسهیل تبادلات بدن مادر و جنین و از همان ابتدای بارداری نوشیدن بین یک و نیم تا دو لیتر حداقل، ضروری است.بهترین راهکار این است که همیشه ی بطری آب به همراه داشته باشید و به محض احساس تشنگی آب بنوشید.

  سوال 3

  نوشیدن آب به میزان کافی از برخی از مشکلات بالینی در زنان باردار پیشگیری می‌کند.

  درست □

  غلط □

  پاسخ: درست

  نوشیدن آب به میزان کافی، برخی مسائل مشکل ساز در دوران بارداری را همچون خطر ابتلا به یبوست و عفونت ادراری (التهاب مثانه که یکی از عوامل نارس به دنیا آمدن نوزادان است) کاهش می‌دهد.

  سوال 4

  نوشیدن آب‌های گازدار در دوران بارداری توصیه نمی‌شود.

  درست □

  غلط □

  پاسخ: غلط

  بعضی از زنان باردار هیچ مشکلی با نوشیدن آب‌های گازدار ندارند؛ اما برای برخی بلعکس است.این مساله کاملا به تمایل و ذائقه بستگی دارد.البته باید این نکته را در نظر بگیریم که نوشیدن ‌نوشابه‌ها و آب‌های گازدار احتمال برگشت اسید معده (رفلاکس معده) را افزایش می‌دهند.

  سوال 5

  میزان مایع آمنیوتیک داخل رحم در هنگام بارداری به میزان آب مصرفی مادر باردار بستگی دارد.

  درست □

  غلط □

  پاسخ: درست

  مایع آمنیوتیک که جنین در آن غوطه‌ور است، نقشی اساسی در رشد جنین ایفا می‌کند.به همین دلیل است که پزشک در هر بار سونوگرافی با دقت فراوان میزان آن را در رحم اندازه گیری می‌کند.مطالعات نشان داده‌اند که مقدار مایع آمنیوتیک نسبت مستقیم با میزان آب مصرفی مادر باردار دارد.

  سوال 6

  زنان باردار بهتر از حمام کردن با آب بسیار داغ اجتناب کنند.

  درست □

  غلط □

  پاسخ: درست

  بهتر است در دوران بارداری از حمام با آب بسیار داغ اجتناب کرد.اما این مساله فقط مختص بارداری نیست؛ چرا که می‌تواند خطر گشاد شدن رگ‌ها، رنگ پریدگی پوست را – که می‌تواند در نهایت خشک شدن پوست را سریع‌تر کند – در پی داشته باشد؛ خصوصا اگر سختی آب بالا باشد (آب حاوی کربنات کلسیم بالا).دمای آب در هنگام حمام کردن نباید بیشتر از سی و هفت درجه سانتیگراد باشد.

  سوال 7

  به زنان باردار بسیار توصیه می‌شود که در آب ورزش کنند.

  درست □

  غلط □

  پاسخ: درست

  ورزش‌های آبی بسیار برای زنان باردار مناسب هستند.در آب عضلات بیشتر فعالیت می‌کنند، اما در عین حال خستگی کمتری را برای فرد به همراه دارد: حرکت دادن دست‌ها در آب معادل جا به جا کردن وزنه‌ای سه تا هشت کیلوگرمی است.

  شنا و ایروبیک در آب گردش خون در رگ‌ها را بهبود می‌بخشند و بدین وسیله از خطر بروز گردش خون ضعیف در زنان باردار جلوگیری می‌کنند.همه این‌ها بدون در نظر گرفتن لذتی است که از انجام دادن این ورزش می برید.

  سوال 8

  به منظور آماده شدن برای زایمان در آب، باید شنا بلد باشید.

  درست □

  غلط □

  پاسخ: غلط

  آماده سازی زایمان در استخر به کمک ماما و مربی شنا همراه با آرام‌سازی، تمرین تقویت عضلات و تنفس انجام می‌شود و برخی از اختلالات ناشی از بارداری را مثل درد در ناحیه کمر یا لگن، یبوست و … تسکین می‌دهد.نیازی به شنا بلد بودن نیست. جلسات معمولا گروهی است و حدود یک ساعت به طول می‌انجامد.

  سوال 9

  زن شیرده باید بیشتر آب بنوشد.

  درست □

  غلط □

  پاسخ: درست

  زنان شیرده به آب بیشتری نیاز دارند. نوشیدن آب کافی، عادت خوبی است که باید از ابتدای بارداری شروع شود و بعد از آن نیز افزایش یابد.هفتاد و پنج درصد از مواد تشکیل دهنده شیر معمولا آب است و اگر تصمیم دارید خودتان به کودکتان شیر بدهید بسیار ضروری است که در هنگام شیردهی، بین دو تا سه لیتر آب در روز بنوشید.


 

بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون

یکشنبه 25 مهر 1395 07:36 ب.ظ

 

بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون

 • بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون

  بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون

  بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون 

  شما می توانید برای دکوراسیون منزل خود بوطر هنرمندانه ای رنگ صورتی را بکار ببرید تا خانه ای با دکوراسیون خاص و زیبا داشته باشید. مردم بسیاری اعتقاد دارند صورتی رنگی زنانه است اما در حقیقت صورتی یکی از رنگ هایی است که می توان از آن برای جذاب کردن دکوراسیون خانه استفاده کرد.

  رنگ صورتی در دکوراسیون داخلی اغلب نادیده گرفته می شود، زیرا هم آنرا زننده توصیف می کنند و هم اینکه تمی کودکانه به فضای خانه می دهد.اما وقتی همین رنگ به میزان صحیح استفاده شود، مانند نمونه هایی که در شکل های زیر آورده شده، نتیجه ای بسیار شگفت انگیز و بسیار جذاب و جالب در پی خواهد داشت طوری که شاید خودتان هم انتظار چنین نتیجه خوبی را نداشته باشید.

  معمولا بهترین نتیجه را کسانی می گیرند که رنگ صورتی را به صورت تاکیدی و به میزان کم در گوشه و کنار خانه استفاده می کنند. با این کار هم فضای خانه روشن می شود و هم دکوراسیونی بدور از یکنواختی و کسل کنندگی خواهید داشت.

  برای مثال اگر به گل و گیاه علاقه زیادی دارید، نیازی نیست حتما گلدان های معمول با رنگ سفید، قهوه ای یا خاکستری و تیره را انتخاب کنید، صورتی می تواند بهترین جایگزین باشد. استفاده از سایه های پر رنگ صورتی می تواند فضا را سریعا جذاب و زیبا نشان دهد. بخصوص اگر در واحد آپارتمانی کوچک زندگی می کنید اضافه کردن رنگ صورتی، فضایی بسیار شاد و دلباز در منزلتان ایجاد خواهد کرد.

  بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون

  اگر در استفاده از رنگ صورتی در دکوراسیون اتاق های اصلی خانه مانند نشیمن و پذیرایی یا آشپزخانه هراس دارید و از نتیجه کار مطمئن نیستید، می توانید این رنگ را در اتاق های پنهان از دید مانند اتاق خواب شخصی خودتان یا حمام و سرویس بهداشی استفاده کنید.

  همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید دیوارهای کاشی کاری شده طرح آجر این حمام به زیبایی تمام به رنگ صورتی درآمده و ظاهری بسیار جالب و بدور از یکنواختی را در آن ایجاد کرده است. برای تاکید بروی دکوراسیون ویژه این حمام، شیر و لوله آب و حتی سردوشی از جنس فلز مس انتخاب شده که ته رنگی صورتی مانند دارد.

  بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون

  در اتاق نشیمن زیر یکی از بهترین ایده های برای آوردن رنگ صورتی به دکوراسیون مورد استفاده قرار گرفته است. برای اینکار حتما لازم نیست دیوارهای خانه را رنگ بزنید یا به خرید مبلمان و فرش های صورتی گران قیمت روی آورید، حتی قرار دادن چند دست کوسن و بالشتک زیبا به رنگ صورتی نیز می تواند

  این کار را بهتر از هر روش دیگری برای شما انجام دهد. اگر زمینه ای که می خواهید رنگ صورتی را روی آن بکار ببرید خنثی باشد بهترین نتیجه را خواهید گرفت. مانند شکل زیر که مبلمان و دیوار سفید به زیبایی با رنگ صورتی کوسن و تابلو ترکیب شده است.

  بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون

  در شکل زیر روش مناسب دیگری را برای بکاربردن رنگ صورتی در اتاق خواب مشاهده می کنید که نتیجه آن بسیار زیبا و شیک شده است.  به گزارش پارس ناز صورتی مانند هر رنگ دیگری تناژهای بسیار متفاوتی دارد بنابراین قبل از انتخاب باید وقت زیادی را صرف مطالعه رنگ مد نظر خود کنید و با محیط آزمایش کنید.

  در شکل زیر رنگ صورتی ارغوانی به صورت تاکیدی بروی یکی از دیوارهای اتاق استفاده شده است. توجه داشته باشید که خود دیوار انتخابی نیز در زیبایی کلی دکوراسیون تاثیر گذار است، در این مورد دیوار پشت تخت خواب بهترین انتخاب برای رنگ صورتی ارغوانی بوده است.

  بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون

  توصیه می شود برای اتاق های پر رفت و آمد خانه اگر قصد استفاده سرتاسری از رنگ صورتی را دارید از بین تناژهای بسیار کمرنگ صورتی یا تناژهای متمایل به بنفش استفاده کنید. همانطور که در دو آشپزخانه زیر مشاهده می کنید رنگ صورتی بکار رفته در یک از آنها بسیار روشن و کمرنگ بوده

  که اندکی هم به رنگ بژ و کرم نزدیک است اما مدل دوم از رنگ صورتی نزدیک به بنفش استفاده کرده است. با این کار هم ظاهری بسیار شیک و بجا خواهید داشت و هم فضا آنچنان زننده و آزار دهنده بنظر نخواهد آمد. صورتی اگر به شیوه درست در آشپزخانه استفاده شود نتیجه بسیار عالی خواهد داشت طوری که همه حسرت آشپزخانه های دوست داشتنی شما را خواهند خورد.

  بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون

  بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون

  بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون

  البته افردای هم پیدا می شوند که کاملا خلاف جهت می روند و دوست دارند همه چیزشان متفاوت باشد. مانند دو آشپزخانه زیر که تمامی کابینت ها به رنگ صورتی درآمده اند. شاید این طرز طراحی در نگاه شما زیبا نباشد اما توجه داشته باشید آشپزخانه مکانی است که خانه دارها بیشتر وقت خود را در آن می گذرانند

  بنابراین تزیین دکوراسیون این مکان باید همانچیزی باشد که شما با آن راحت هستید و به آن علاقه دارید. اگر به رنگ صورتی علاقه وافری دارید، این شیوه نیز یک شیوه جالب و منحصر بفرد در طراحی داخلی است.

  بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون

  بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون
  در ادامه مدل های دیگر را مشاهده خواهید کرد:

  بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیونروش های استفاده از رنگ صورتی در دکوراسیون داخلی به میزان کم

  بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون

  بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون

  بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون

  بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون

  بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون

  بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون

  بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون

  بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون

  بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون

  بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون

  بکار بردن رنگ صورتی در دکوراسیون

  سایت اتاق


 

ابزار جدید مادر آمریکایی برای کنترل گوشی فرزندان

شنبه 24 مهر 1395 09:50 ب.ظ

 

ابزار جدید مادر آمریکایی برای کنترل گوشی فرزندان

 • ابزار جدید مادر آمریکایی برای کنترل گوشی فرزندان

  در ادامه این توضیحات آمده است: «در شرایط کنونی شما باید توجه کافی را داشته باشید. ابزار Ignore No More به راحتی نصب می‌شود و کنترل تلفن همراه فرزند شما را در اختیارتان می‌گذارد.»

  مادر آمریکایی ابزار موبایلی جدیدی تولید کرده است که این امکان را فراهم می‌کند هر بار با کودک خود تماس گرفت او نتواند رد تماس کند.

  به گزارش رایورز، این ابزار Ignore No More یک ابزار اندرویدی است که به والدین امکان می‌دهد گوشی هوشمند فرزند خود را قفل کنند و بنابراین کودک نمی‌تواند از تلفن همراه خود استفاده کند، مگر آنکه پاسخ تماس والدین خود با بدهد.

  در سایت اینترنتی مخصوص این ابزار موبایلی اعلام شد: «زمانی که شما تلفن همراه کودک خود را باIgnore No More قفل می‌کنید، فرزند شما فقط دو گزینه را پیش‌روی خود می‌بیند: نخست آنکه به تماس برقرار شده از جانب شما پاسخ دهد و یا اینکه به تماس‌های اضطراری دسترسی داشته باشد.»

  در ادامه این توضیحات آمده است: «در شرایط کنونی شما باید توجه کافی را داشته باشید. ابزار Ignore No More به راحتی نصب می‌شود و کنترل تلفن همراه فرزند شما را در اختیارتان می‌گذارد.»

  این نرم‌افزار یک رمز عبور در نظر می‌گیرد که گوشی از طریق آن باز می‌شود و این فرآیند کودک را تشویق می‌کند تا هرچه سریع‌تر با والدین خود تماس بگیرد و از این طریق بتواند به قابلیت‌ها و ابزارهای مختلف گوشی دسترسی داشته باشد.

  نظرات کاربران در فروشگاه اینترنتی Google Play Store نشان می‌دهد که این ابزار در مقابل دیگر محصولات مشابه محبوبیت فراوانی دارد.

  یکی از کاربران به نام "دِرِک اسمیت"(Derek Smith) که به این ابزار کاربردی ۵ ستاره داده است، می‌گوید: «در خانه ما ۳ کودک با سه تبلت اندرویدی حضور دارند که با این دستگاه‌ها به تخت‌خواب می‌روند. ابزار جدید باعث شده است کنترل بیشتری روی دستگاه الکترونیکی آن‌ها داشته باشم.»


 

طلسم نسل سوم تلفن همراه شکسته می‌شود

شنبه 24 مهر 1395 09:44 ب.ظ

 

طلسم نسل سوم تلفن همراه شکسته می‌شود

 • طلسم نسل سوم تلفن همراه شکسته می‌شود
  «تصویب نهایی پیوست فرهنگی در انتظار تشکیل جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور رئیس جمهوری است.» این خبری است که محمد حسن انتظاری، دبیر شورای عالی فضای مجازی در گفت‌وگو با روزنامه ایران در خصوص آخرین وضعیت ارائه پیوست فرهنگی تلفن همراه می‌دهد.

  پیوست فرهنگی که از سال گذشته و به دلیل نبود آن باعث قطع سرویس تماس تصویری اپراتور سوم شده بود، حالا تنها منتظر تشکیل جلسه شورای عالی مجازی با حضور حسن روحانی و تصویب نهایی آن در این جلسه است.

  اگر در این جلسه، پیوست فرهنگی که بعد از ماه‌ها انتظار توسط کمیسیون عالی ارتقای تولید محتوای مرکز ملی شورای عالی فضای مجازی تهیه شده، تصویب و به اپراتورهای اول و دوم و البته سوم ابلاغ شود، انحصار ارائه خدمات نسل سوم همراه و بالاتر از آن شکسته خواهد شد.

  در حال حاضر اپراتور دوم تلفن همراه از اواسط مرداد ماه سال جاری به صورت آزمایشی اقدام به ارائه خدمات نسل سوم تلفن همراه یا 3G کرده است و آن‌طور که از خبرها شنیده می‌شود این سرویس از ابتدای شهریور ماه به صورت عمومی در اختیار تمامی کاربران این اپراتور قرار گرفته است.

  اما شنیده‌ها از ارائه خدمات نسل سوم همراه توسط اپراتور اول همراه کشور نیز حکایت دارد. اپراتوری که هرچند تاکنون نتوانسته مجوز رسمی ارائه این خدمات را از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دریافت کند اما به صورت آزمایشی این سرویس را در برخی مناطق کشور راه‌اندازی کرده است.

  همچنین براساس آخرین اظهارات وزیر ارتباطات در هفته جاری، مجوز ورود به نسل سوم و چهارم برای اپراتورهای کشور به صورت رسمی در همین هفته صادر می‌شود.

  شکست انحصار در انتظار پیوست فرهنگی
  انحصار ارائه خدمات نسل سوم تلفن همراه توسط اپراتور سوم روز جمعه به پایان رسید. طی ماه‌های گذشته وزیر ارتباطات بارها و در گفت‌وگوهای مختلف خود این موضوع را یادآور شده بود که بعد از پایان این زمان انحصار، با توجه به فراهم شدن نسبی شرایط اپراتورهای اول و دوم نیز امکان ارائه خدمات نسل سوم و بالاتر را خواهند داشت.

  اما ارائه خدمات کامل نسل سوم همراه، توسط این اپراتورها منوط به تصویب و ارائه پیوست فرهنگی توسط شورای عالی مجازی است. محمد حسن انتظاری، دبیر شورای عالی فضای مجازی، ضمن اعلام تدوین نهایی پیوست فرهنگی ارائه خدمات نسل سوم همراه و بالاتر به ایران گفت:« آماده کردن پیوست فرهنگی سرویس‌های نسل سوم و بالاتر، از سال گذشته که دبیری این شورا به من واگذار شد در کمیسیون عالی ارتقای تولید محتوای مرکز ملی شورای عالی فضای مجازی مطرح و پیگیری شد. طی این مدت جلسات متعددی با حضور کارشناسان دستگاه‌های مختلف ،صاحبنظران بخش‌های گوناگون، نمایندگان جامعه نخبگان و... برگزار شد تا چارچوب نهایی استفاده از خدمات نسل سوم و بالاتر همراه استخراج شود.»

  براساس اظهارات انتظاری نزدیک به ۴ ماه برگزاری جلسات فشرده برای نزدیک کردن دیدگاه‌های گروه‌های مختلف جامعه در خصوص استفاده از خدمات این تکنولوژی در نهایت باعث شد پیوست فرهنگی مدنظر آماده و برای تصویب به صحن شورای عالی فضای مجازی فرستاده شود تا در نهایت در جلسه‌ای با حضور رئیس جمهوری این پیوست تصویب و در اختیار اپراتورها قرار بگیرد.

  انتظاری در پاسخ به این سؤال که این پیوست فرهنگی چه چارچوب‌هایی را مدنظر قرار می‌دهد، می‌‌گوید: «ابعاد مختلفی در این پیوست فرهنگی دیده شده است برای مثال انواع خدماتی که در یک گروه سرویس ارتباطی مانند پیام ‌کوتاه، پیام چند رسانه‌ای‌، آهنگ پیشواز، اینترنت همراه، تماس تصویری و انواع بسته‌های ارتباطی توسط یک اپراتور به کاربرانش ارائه می‌شود که به واسطه این پیوست فرهنگی مورد توجه قرار گرفته و چارچوب‌های استفاده از آن دیده شده است.»

  وی در ادامه می‌افزاید: «شرایط استفاده از بسته‌های خدماتی و محتوایی مختلف متناسب با گروه سنی و بسته به خواسته و نیاز کاربران مورد توجه قرار گرفته است که تمام آن‌ها براساس حفظ ارزش‌های تربیت اخلاقی و دینی ایرانی-اسلامی است. »

  انتظاری تأکید می‌کند که نگاه شورا برای تدوین این پیوست کاملاً ایجابی بوده و سعی شده در این پیوست فرهنگی با نزدیک کردن دیدگاه‌های مختلف و اضافه کردن نظرات فقهی به دغدغه‌ و نگرانی همه گروه‌های مختلف جامعه پاسخ داده شود و به نوعی برای تهیه این پیوست فرهنگی ساعت‌ها وقت گذاشته شده و جلسات کمیسیون عالی ارتقای محتوا که باید دو هفته یک بار برگزار می‌شده، هر هفته به صورت فوق‌العاده و با حساسیت بالا برگزار شده و روی
  تک تک کلمات این پیوست با دقت بالایی کار شده است.

  وی یکی از محسنات این پیوست را قابل استفاده بودن آن برای هر سه اپراتور تلفن همراه کشور می‌داند و تصریح می‌کند که این پیوست تنها برای استفاده نسل‌ سوم و چهارم همراه است.

  دبیر شورای عالی فضای مجازی با اعلام اینکه این شورا پیوست فرهنگی جامع و کاملی تهیه کرده، پیش‌بینی می‌کند در صورت برگزاری جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور رئیس جمهوری، این پیوست ظرف چند روز آینده به تصویب و به اپراتورهای همراه کشور ابلاغ شود.

  خدمات نسل سوم وچهارم
  در حال حاضر کشورهای مختلفی در جهان ارائه نسل سوم و چهارم تلفن همراه را پشت سر گذاشته و در حال راه‌اندازی و توسعه نسل پنجم تلفن همراه هستند.

  اما در کشور ما همین چند روز پیش(۳۱ مرداد ماه ) بود که انحصار ارائه خدمات نسل سوم همراه توسط اپراتور سوم شکسته شد. شکستن این انحصار به معنی ارائه خدمات این تکنولوژی ارتباطی توسط اپراتور اول و دوم است.
  این روزها هر کجا و در هر جمعی که باشید بالاخره صحبت از ارائه خدمات نسل سوم و بالاتر همراه در کشور می‌شود.

  همچنین کافی‌ است نگاهی به تبلیغات در خیابان‌ها یا بزرگراه‌ها داشته باشید چرا که اکثر بیلبوردها پر از شعارهای گوناگون اپراتورهایی‌ است که قرار است طی چند روز آینده خدمات نسل سوم و چهارم همراه را به کاربرانشان ارائه کنند.
  اما نسل سوم و چهارم تلفن‌همراه چه خدماتی ارائه می‌کند. نسل سوم همراه یا ۳Gرویکرد مولتی مدیا دارد.

  بر خلاف GSM که نسلی برای انتقال صدا و اطلاعات بود نسل سوم تلفن‌همراه سرعت بالا برای انتقال مولتی مدیا را فراهم می‌سازد. در نسل سوم همه سرویس‌ها در قالب اطلاعات دیجیتال منتقل می‌شود. با سرعت نسبتاً بالایی که در تلفن‌های نسل سوم پیش‌بینی شده است، امکاناتی از قبیل تلفن‌های تصویری بی‌سیم، با کیفیت مناسب امکان‌پذیراست. علاوه بر امکانات تصویری با استفاده از تکنولوژی 3G می‌توانید سرعتی تا ۲ مگابایت بر ثانیه در حال سکون، یا در حال حرکت آرام (مثل راه رفتن) سرعتی تا ۳۴۸ کیلوبیت بر ثانیه و در اتومبیل سرعتی حدود ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه داشته باشید.

  گفتنی است نسل سوم همراه در بیش از ۱۵۹ کشور جهان راه‌اندازی شده است. ازجمله کشورهایی که شبکه تلفن‌همراه نسل سوم در آنها به صورت تجاری راه‌اندازی شده می‌توان به انگلستان، اتریش، آلمان، یونان، دانمارک، ایتالیا، هلند، سوئد، استرالیا، امارات متحده عربی، هنگ‌کنگ و اسپانیا اشاره کرد.

  اما نسل چهارم تلفن همراه یا LTEدارای سرعت چند برابری برای انتقال داده است. مهمترین مزیتی که شبکه‌های نسل چهارم یا 4G ارائه می‌کند نرخ داده یا data rate با سرعت بسیار بالا است.

  در ارتباطات تلفن همراه با جابه‌جایی‌های بسیار بالا ، شبکه‌های نسل چهارم می‌توانند سرعتی بالغ بر ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه را ارائه دهند و در شبکه‌های تلفن همراهی که جابه‌جایی آنها کم یا حتی ثابت هستند این سرعت می‌تواند بالغ بر یک گیگابیت بر ثانیه هم باشد.

  در واقع شبکه‌های تلفن همراه نسل چهارم انقلاب در تکنولوژی‌های بی‌سیم است. طی چند روز آینده قرار است خدمات نسل سوم همراه در کشور راه‌اندازی شود و به باور کارشناسان اگر این خدمات به صورت اصولی راه‌اندازی و توسعه پیدا کند می‌تواند عاملی برای افزایش دسترسی به اینترنت پرسرعت، از بین بردن شکاف‌های دیجیتالی در کشور و جبرانی برای عقب‌ماندگی‌ها در حوزه آی سی تی باشد.

  منبع: روزنامه ایران


 

با کودک خجالتی چطور رفتار کنیم؟

جمعه 23 مهر 1395 09:20 ب.ظ

 

با کودک خجالتی چطور رفتار کنیم؟

 • با کودک خجالتی چطور رفتار کنیم؟
  بی‌میلی اجتماعی: کودک اشتیاقی برای بازی با همسالان خود (آشنا و ناآشنا) ندارد و زمانی که با کودکان است، ترجیح می‌دهد به تنهایی بازی کند و شیء‌گراست تا مردم‌گرا و نکته مهم این است که در این حالت از تعامل با همسالان ترس ندارد و در صورت اجبار، وارد فعالیت گروهی می‌شود و بخوبی با دیگران تعامل می‌کند.

  ناظر و تماشاچی: کودک تمایل دارد با کودکان و همسالان خود بازی کند ولی به دلیل اضطراب اجتماعی، از نزدیک شدن به کودکان اجتناب می‌کند و گوشه‌ای می‌ایستد و فقط نظاره‌گر بازی کودکان می‌شود.

  انزوای اجتماعی: کودک نه‌تنها تمایل به تنها بازی کردن ندارد بلکه از بازی کردن با دیگران نیز گریزان است و رفتارهای او از لحاظ بالینی، با خجالت شروع و با خشم و گاهی افسردگی همراه می‌شود.

  برای درمان ابتدا باید مشخص شود، علت کمرویی کودک و نوع آن کدام است. علاوه بر آن، از روش‌های رفتاردرمانی برای شکل‌دهی کودک استفاده می‌شود.

  توجه به این نکات در روند درمان ضروری است و مراقبان و والدین باید این نکات را در نظر بگیرند:
  ـ از واژه‌های تمسخرآمیز مانند ترسو، خجالتی، دست و پاچلفتی و بی‌عرضه استفاده نکنید.
  ـ از سرزنش کودک به دلیل بازی نکردن با همسالان بپرهیزید.
  ـ او را با دیگران مقایسه نکنید و اجتماعی بودن اطرافیانش را به رخ او نکشید.
  ـ در کودک احساس امنیت ایجاد کنید و از دیگران او را نترسانید.
  ـ به کودک برچسب خجالتی بودن نزنید و اگر سوم شخصی در یک جمع از شما پرسید، آیا کودکتان خجالتی است، بلافاصله پاسخ دهید: خیر، کمی زمان نیاز دارد تا به موقعیت جدید عادت کند.
  ـ به کودک مسئولیت‌های کوچک بدهید و اعتماد به نفس او را تقویت کنید.
  ـ رفتار مثبت و واقعی در کودک پیدا کنید و آنها را برجسته کنید و تشویقش کنید.
  ـ در هفته دوبار کودک را به محل بازی کودکان ببرید.
  ـ فرزندتان را همان طور که هست، بپذیرید و توقع و انتظار بی‌مورد و بیش از حد نداشته باشید.
  ـ درباره تجربیات خوب فرزندتان با همبازی‌هایش صحبت کنید.
  ـ متناسب با سن و توانایی فرزندتان یکی دو هنر و تردستی به او بیاموزید (نظیر بازی با طناب یا حلقه پلاستیکی). این کار به کودک کمک می‌کند برای نشان دادن خودش به همسالانش فرصت داشته باشد.
  ـ داستان‌های مفهومی و مشارکتی برای کودک بخوانید.
  ـ بازی‌های دسته‌جمعی که در آنها بزرگسالان با کودکان مشارکت می‌کنند انجام دهید.

  منبع: سلامت نیوز


 

چگونه بر بی حوصلگی های خود غلبه کنیم؟

جمعه 23 مهر 1395 09:13 ب.ظ

 

چگونه بر بی حوصلگی های خود غلبه کنیم؟

 • چگونه بر بی حوصلگی های خود غلبه کنیم؟

  می‌تواند شما را تا مرز خودكشی پیش برد. شما نباید زندگی خود را یك دایره بی‌پایان و هدف بدانید. این وظیفه خود شماست كه به زندگی خود معنا بخشید.

  یكی از خصوصیات انسان، تنوع‌طلبی و نیاز به تغییر مداوم در شكل و نوع محركات بیرونی است. سازگاری حسی سبب می‌شود ما از فعالیت‌های تكراری به ستوه آییم. سازگاری حسی یعنی: كاهش حساسیت حواس، زمانی كه در معرض مداوم یك عامل محرك ثابت و تغییرناپذیر قرار می‌گیرند. مثلا پس از خرید یك تلفن همراه نو شوق و ذوق فراوانی داریم اما پس از گذشت یكی دو ماه همان تلفن همراه برایمان تكراری و ملال‌آور می‌شود.

  برای غلبه بر بی‌حوصلگی در زندگی از این راهكارها سود برید:
  1- سعی كنید هر از چند گاهی در زندگی خود تغییراتی هر چند جزیی ایجاد كنید.

  2- بیكاری و فقدان فعالیت یك عامل مهم در ایجاد بی‌حوصلگی است. دست به كار شوید، با نشستن و به نقطه‌ای خیره شدن چیزی عوض نمی‌شود. برخیزید و خودتان را با كاری مشغول سازید.

  3- حس پوچی و این باور كه زندگی، شغل و فعالیت‌های شما بی‌معنی هستند، می‌تواند شما را تا مرز خودكشی پیش برد. شما نباید زندگی خود را یك دایره بی‌پایان و هدف بدانید. این وظیفه خود شماست كه به زندگی خود معنا بخشید.

  4- هر روز یك چیز جدید یاد بگیرید و به علم خود بیفزایید.
   
  5- خود را به چالش بكشانید. به فعالیتی دست بزنید كه در شما استرس ملایمی ایجاد می‌كند. مانند برد و باخت (در بازی، ورزش) و یا پذیرش ایده‌های جدید.

  6- به یاد داشته باشید كه هیچ چیز كسالت‌بار و خسته‌كننده نیست، بلكه این ذهن بی‌حوصله شماست كه همه چیز را كسل‌كننده می‌بیند. بی‌حوصلگی یك امر نسبی و درونی است. افكار خود را تغییر دهید تا احساسات شما نیز تغییر یابند.

  7- حس كنجكاوی خود را برانگیزید. نسبت به پیرامون خود بی‌تفاوت نباشید. سعی كنید از همه چیز سر در بیاورید. البته به غیر از مسایل شخصی دیگران.

  8- خیال‌پردازی كنید. خیال‌پردازی بیش از حد سبب دور افتادن شما از واقعیت‌ها و حقایق می‌شود، اما از تخیل خود می‌توانید در رفع بی‌حوصلگی كمك بگیرید. خیال‌پردازی كنید و به آرزوهای خود دست یابید.

  9- تكرار فعالیت‌های روزمره و یا از روی عادت، بسیار خسته‌كننده است. بنابراین دیگر ایده‌ها، گزینه‌ها و احتمالات را هم انتخاب كنید. مثلا هر روز برای صبحانه چای شیرین نخورید، یك روز هم قهوه و یا شیر بخورید و یا هر روز سر یك ساعت فعالیت خاصی را انجام ندهید. هر از گاهی طرز لباس پوشیدن و یا مدل موی خود را تغییر دهید.

  10- تكراری نباشید.

  منبع: مجله موفقیت


 

میزان فروش گوشی های هوشمند در سال 2016 رشدی منفی داشته است

دوشنبه 19 مهر 1395 01:33 ب.ظ

 

میزان فروش گوشی های هوشمند در سال 2016 رشدی منفی داشته است

 • میزان فروش گوشی های هوشمند در سال 2016 رشدی منفی داشته است

  بر اساس آمار منتشر شده از سوی وب سایت Gartner، میزان فروش گوشی های هوشمند در سال 2016 کمتر از سال های پیشین خواهد بود و از طرفی پیش بینی شده، این میزان در سال های آینده دوباره افزایش یابد.

  همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید پیش بینی می‌شود میزان فروش گوشی های هوشمند در سال 2016 به میزان 1.6 درصد نسبت به سال 2015 کاهش یابد. البته جالب است بدانید که در سال 2015 نیز شاهد کاهش میزان فروش این سری از دستگاه ها بودیم. اما در آن سال تنها 0.75 درصد کاهش در میزان فروش مشاهده شد. این موضوع به آن معنا خواهد بود که برای دو سال متوالی بازار گوشی های هوشمند با افول مواجه شده است.

  میزان فروش گوشی های هوشمند در سال 2016 کمتر از حد انتظار بوداما این وب سایت برآورد می‌کند در سال 2017 بازار گوشی های هوشمند رشد مثبتی را تجربه خواهد کرد. در حقیقت طی سال 2017 به میزان 1.2 درصد در میزان فروش گوشی های هوشمند پیشرفت دیده خواهد شد و تعداد گوشی های فروخته شده از 1.8 میلیارد دستگاه به 1.9 میلیارد افزایش خواهد یافت. از سویی دیگر پیش بینی می‌شود در سال 2018 نیز بازار گوشی های هوشمند 1.2 درصد پیشرفت کرده و 1.93 میلیارد دستگاه به فروش برسد.

  میزان فروش گوشی های هوشمند در سال 2016 نسبت سال پیشین رشدی منفی داشته است

  به دلیل عرضه فراوان گوشی های چینی مجهز به سیستم عامل اندروید و قیمت بسیار ارزان و منصفانه آنها، پیش بینی می‌شود که در آینده این پلتفرم نسبت به iOS به میزان بسیار بیشتری پیشی بگیرد. از طرفی جالب است بدانید که فروش گوشی های آیفون شرکت اپل نیز سالانه رو به کاهش است. در حقیقت در سال 2016 در میان گوشی های حرفه ای و سطح بالا، میزان فروش آیفون های اپل با رشد منفی برابر با 1.1 درصدی رو به رو بودند. از سویی دیگر بر اساس اطلاعات آماری منتشر شده از سوی این وب سایت، میزان فروش گوشی های حرفه ای و سطح بالای شرکت ها در سال 2017 با افزایش 3.5 درصدی همراه خواهد بود.

  بازار فروش تبلت ها همچنان رشد منفی را تجربه خواهد کرد. بر اساس اطلاعات آماری ذکر شده، میزان فروش تبلت در پایان سال جاری 9.7 درصد کاهش پیدا خواهد کرد. در حقیقت در سال 2015 196 میلیون تبلت به فروش رفت اما امسال برآورد می‌شود این میزان به 177 میلیون دستگاه کاهش پیدا کند. هر چند در سال 2017 این سری از محصولات باز هم رشد منفی خود را تجربه خواهند کرد اما با شیبی بسیار کمتر؛ در واقع وب سایت گارتنر در این حوزه پیش بینی کرده است که بازار فروش تبلت ها 2.3 درصد رشد منفی خواهد داشت و 173 میلیون دستگاه به فروش خواهد رفت. سپس در سال 2018 میزان فروش ثابت مانده و از سال 2019 بالاخره فروش تبلت ها رشد مثبت و رو به رشد خود را پیدا خواهد کرد.


 

مدیاتک برای تولید شارژرهای بدون سیم با اپل همکاری می‌کند

شنبه 17 مهر 1395 10:50 ب.ظ

 

مدیاتک برای تولید شارژرهای بدون سیم با اپل همکاری می‌کند

 • مدیاتک برای تولید شارژرهای بدون سیم با اپل همکاری می‌کند

  اگرچه بسیاری از سازندگان و تولیدکنندگان تلفن‌های همراه به استفاده از سیستم شارژ بدون سیم روی آورده‌‌اند، هنوز هم برخی از سازندگان هستند شارژ دستگاه به کمک سیم را ترجیح می‌دهند. در این حالت، لوازم جانبی بسیار زیادی وجود دارد اما همیشه پشتیبانی رسمی و استفاده از وسایلی که توسط سازندگان مطرح ساخته می‌شود، می‌تواند بهتر باشد.

  با توجه به اطلاعات جدیدی که توسط وب‌سایت دی‌جی تایمز منتشر شده، اپل و مدیاتک در تعاملی با یکدیگر قصد تولید شارژرهای بدون سیم را دارند. البته باید اشاره کنیم که قرار نیست از این وسیله و یا سیستم آن به صورت مستقیم برای آیفون استفاده شود اما به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد وسیله‌ای را به کمک مدیاتک تولید کند که بتواند آیفون را به صورت بدون سیم شارژ کند.

  شاید بتوانیم این مورد را یک وسیله جانبی رسمی از سوی اپل همچون یک کیف مخصوص برای شارژ بدون سیم آیفون در نظر بگیریم، چیزی همانند دیگر وسایل جانبی که پیشتر اپل به صورت رسمی در اختیار کاربران قرار داده است. چنین اقدامی از سوی اپل می‌تواند بسیار جذاب باشد چرا که سازندگان قصد ندارند از آن به صورت مستقیم برای آیفون استفاده کنند. شاید چنین کاری برای سنجیدن واکنش کاربران نسبت به وجود چنین سیستمی برای آیفون باشد.

  هنوز مشخص نشده که اپل چه زمانی این شارژر بدون سیم را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

  لینک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=51248


 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic